OZNAM

OZNAM

Tento povestný pes, ktorého rasa bola vyšľachtená na prácu vo veľmi nepriaznivých podmienkach, kde musel čeliť nízkym mínusovým teplotám a silnému vetru, pričom bol zapriahnutý do saní a prekonával desiatky kilometrov v ďalekom Sibíri, sa jedného dňa stal nechceným psom.

Jeho majitelia ho vložili do auta a keď sa stmievalo, zobrali ho ďaleko na kraj osady, kde ho vyložili pri kraji lesa a nechali napospas osudu. Pes zotrval na svojom mieste a verne čakal kým sa preňho majiteľ, ktorý sa oň doteraz staral, vráti. No nestalo sa tak .

Ľudia, ktorí psa našli napokon privolali obecnú políciu v Tvrdošovciach, ktorí tohto krásneho Sibírskeho Huskyho vzali do svojej opatery a teraz preňho hľadajú zodpovedného nového majiteľa, ktorí sa mu vie dostatočne venovať .

Keďže je to záprahový pes plný energie, vyžaduje si voľný priestor aby sa vybehal, časté venčenie a hranie sa aby sa unavil a potom spokojne oddychoval.

Jedná sa asi o 3 ročného psa Sibírskeho Huskyho s nádhernými modrými očami, hravej povahy.

Sibírsky husky je priateľský pes. Nikdy nie je agresívny voči ľuďom a ostatným zvieratám. Je veľmi inteligentný, prispôsobivý, hravý, prítulný, milý, priateľský, učenlivý, spoločenský, oddaný, aktívny, usilovný, vytrvalý, verný, temperamentný, pozorný pes. Vyžaduje veľa pozornosti . Nie je to ako nemecký ovčiak.

Len do zodpovedných rúk, ktorí sú si vedomí toho akú pozornosť a oddanosť potrebuje tento záprahový pes plný energie.

Záujemcovia sa môžu informovať na známych tel. číslach obecnej polície, alebo na e-mailovej adrese: obecna.policia@tvrdosovce.sk