Prípady riešené OcP za mesiac Január 2019

01.1.2019 Súčinnosť s OO PZ Šaľa vo veci pátrania po nezvestnej osobe A.B., hlásený pobyt bezdomovca. Občianka bola nájdená v osade Jánošíkovo pritateľa za ktorím prišla dobrovoľne.

02.01.2019 Riešenie prípadu poškodených plastových dverí, ktoré vraj poškodila nejaká petarda alebo raketa. Jednalo sa o dieru cca. 1.5 x 2cm Žiadne znaky po horení. Ani vybuchnutá raketa pri dverách, alebo v blízkosti dverí.

objavené 4x žlté vrecia s pet fľašami pri železničnom priecestí na Agátovej ulici. Nová čierna skládka.

– spoločne s hliadkou PZ NZ výjazd k rodinnej hádke dvoch súrodencov.

prevzatie nájdeného cestovného preukazu od občana A. B. Jednalo sa o cestovný preukaz žiaka na vlak.

riešenie konfliktu medzi predavačkou potravín a zákazníkom. vec riešená dohovorom.

zistená adresa majiteľa nájdeného cestovného preukazu žiaka z obce Uľany N. Žitavou. Preukaz sa vrátil matke majiteľa.

riešenie ďalšieho súrodeneckého sporu, ktorí žijú v jednom dome a majú nezhody. Vec riešená pohovorom.

dňa 09.01.2019 došlo k dopravnej nehode na Železničnej ceste, kde došlo k poškodeniu stĺpa telekomunikácií. Po niekoľkých minútach sa podarilo vypátrať majiteľa vozidla, ktorý stĺp poškodil so svojim vozidlom. mladý muž (obyvateľ obce) svoju vinu najprv popieral ale neskôr sa priznal. Na miesto bola privolaná aj dopravná polícia.

člen DHZ tvrdošovce nahlásil, že pred budovou VÚB, zapadlo vozidlo Citroen Jumper. Vozidlo zišlo z vydlaždeného parkoviska na premočenú pôdu, kde zapadlo. Asistencia pri vyslobodení vozidla z premočenej pôdy pri VÚB. Vozidlo sa podarilo vytiahnuť. Ku škodám nedošlo.

Pohovor vo veci prevencie kriminality spáchaných na senioroch. Schôdze sa zúčastnili aj vedúce čemadoku a spolku Tvrdošovských železničiarov.

15.01.2019 riešenie voľného pohybu psa malého vzrastu na verejnom priestranstve na ulici Záhradnícka. Majiteľ psa upozornený aby si psa zabezpečil tak, aby sa nevedel dostať na VP.

Prijatý oznam, že maloletej žiačke ZŠ sa stratil drahý mobilný telefón. Po niekoľkých minútach po prijatí oznámenia nahlasovateľ dostal telefonát , že mobilný telefón sa našiel.

19.01.2019 . telefonicky zahlásila čašníčka z miestneho pohostinstva, že jeden z hostí našiel pred pohostinstvom na chodníku čierne šteňa. Po cca. 15. Minútach sa našiel aj majiteľ, ktorý už psa hľadal. 🙂

22.01.2019 Vrátenie nájdenej peňaženky obyvateľa obce.

23.01.2019 Výjazd k rodinnej hádke ku ktorej hliadku OcP privolala matka na svojho podguráženého syna, ktorý má problém s alkoholom. Najprv žiadala, aby z domu odišiel, neskôr sa však rozhodla, že ak sa bude správať slušne a pôjde spať môže tam ostať. Vec riešená pohovorom.

29.01.2019 Pátranie po osobe z obce Selice, ktorý sa v noci vybral z domu nevedno kam. osoba bola ráno videná v obci Palárikovo. Táto osoba bola v čase 18.50 videná mimo obce kráčajúca v čiernom oblečení smerom na Nové Zámky. Bolo prijatých niekoľko oznámení od okoloidúcich vodičov, že sa tam pohybuje staršia osoba oblečená v tmavom oblečení. Pri výjazde zistené, že skutočne ide o osobu po ktorej sa pátralo. Starý muž trpí Alzheimerovou chorobou. Muž bol predvedení na stanovisko OcP a následne bola telefonicky kontaktovaná rodina starého pána. Následne bol muž prevezený na lekárske ošetrenie.