Prípady za mesiac Oktróber 2011 – OP. Tvrdošovce

Prípady za mesiac Oktróber 2011 – OP. Tvrdošovce

8.10. 2011 Ondrej M. Odcudzil bicykel spred Jednoty Supermarket ale pozorné oči občanov si ho všimli. I napriek tomu popieral a tvrdil, že bicykel je jeho. Skončil v rukách polície a bicykel musel vydať s garáže kde ho schoval majiteľke.

13.10. 2011 OP. musela riešiť v našej základnej škole vyčínanie maloletých detí, ktoré šikanujú ostatných slušných žiakov školy. Do prípadu bola zapojená prokuratúra a orgány činné v trestnom konaní. V posledom čase sa zvýšili sťažnosti rodičov, učiteľov na hrubé správanie sa žiakov, neposlušnosť a agresivitu v škole,. Asi to ide novou dobou. Deti násilie vidia vo filmoch, hrajú rôzne akčné hry v počítačoch a záporné postavy sú ich idolmi.

14.10. 2011 pribudla nová skládka a občania ktorí si svoje smeti nosia do miestnej kompostárne ale &op. je už na dobrej ceste a je v šľapajách týchto osôb, len treba počkať na úplné došetrenie prípadu z Gaštanovej ulice. Môžem prezradiť toľko, že sú to občania ktorí doma nevlastnia smetnú nádobu a neplatia za odvoz smetia ako ostatná prevažná väčšina slušných občanov našej obce. Smetí sa potom zbavujú takýmto spôsobom.

V mesiaci Október bol vrátený aj psík Anglický Bígl, ktorý sa zatúlal svojmu pánovi.

26.10. 2011 do našej obce sa zatúlali aj zlodeji ktorí v zložení 1 nuž a 2 ženy, sa pokúsili ukradnúť z predajne na Széchényiho ulici štyri kusy pulóvrov ale majiteľ ich zámer pokazil, veci od nich zobral. Rómkam sa to nepáčilo ešte chceli napadnúť majiteľa predajne.

Obecná polícia má časté problémy aj s túlavými psami v intraviláne obce. Presnejšie povedané nie so psami je problém ale s nezodpovednými majiteľmi psov. Dňa 29.10. 2011 pes mohutného vzrastu (nemecký ovčiak) sa zatúlal do dvora Kolomana G., kde ohrozil jej vnučku ktorá sa hrala na dvore. Našťastie vbehla do domu. Kým z bytu vyšiel majiteľ domu pes v zúrivosti stihol zabiť dvoch dospelých psov vo vlastnom dvore majiteľa.

29.10. 2011 sa cudzí občan v pohostinstve Mocsaras vystatoval , že má u seba nôž. Správal sa arogantne a agresívne voči ostatným hosťom. Po výjazde príslušníkov OP. táto osoba pohostinstvo už opustila. Ani v okolí pohostinstva nebola nájdená.