Prípady za mesiac September – OP. Tvrdošovce

Prípady za mesiac September – OP. Tvrdošovce

Obecná polícia v Tvrdošovciach mala v septemberi nahlásených 34 prípadov. Z toho najčastejšie boli hlavne telefonické oznámenia od občanov,týkajúce sa spaľovania suchých stoniek rajčín a rôznych odumretých porastov v záhrade. Občania v jesenných mesiacoch, ako je to už starým zvykom v našej obci, s obľubou podpaľujú tento odpad nehľadiac na to, že s tým znečisťujú ovzdušie a znepríjemňujú život ostatným v obci..Ľudia sa často sťažujú na neznesiteľný zápach a zamorené prádlo, ktoré si sušia vonku.

Počas výkonu služby, hlavne vo večerných a nočných hodinách OP riešila rôzne nezhody medzi podnapitými občanmi v našich miestnych pohostinstvách. Uvediem príklad: 24.9. 2011 v pohostinstve BT-centrum veselý mladík Peter B. vo veku cca 24 rokov nechcel zaplatiť za objednané alkoholické nápoje. Musela prísť hliadka a vyzvať osobu k zaplateniu týchto nápojov. V niektorých prípadoch hosťom z pohostinstiev treba pomôcť, aby opustili pohostinstvo, lebo personál čaká už len na nich. Osoby sa pozabúdajú za hracími automatmi. To sa stalo napríklad aj Tiborovi B., ktorý sa pozabudol. V niektorých prípadoch zase naši občania starší i mladší potrebujú pomoc pri postavení sa na nohy vo verejných priestranstvách.. Samozrejme, ak už vykročia z pohostinstiev a ich nohy nezvládnu náhly vstup alkoholu do mozgových buniek.

V poslednom čase sa zvýšil počet krádeží bicyklov zo železničnej stanice v našej obci. Dňa 26.9. 2011 zo železničnej stanice páchatelia ukradli 3 horské bicykle. Na ich nešťastie vozidlo, ktorým prevážali svoj lup, zastavila hliadka OOPZ Šaľa a páchateľov dolapila.

Medzi niektoré kuriozity patria prípady, keď OP dňa 28.9. prac pri skládke KO, Tibor K. oznámil OP,že dve osoby na železničnom priecestí odskakujú od idúcich vlakov. Hore dole behajú po koľajach. Pri výjazde sa zistilo, že sa jedná o dve osoby muž a žena z nášho krajského mesta Nitra. Príslušníkovi OP povedali, že fotia vlaky. Asi si neboli vedomí toho, že ohrozujú bezpečnosť cestujúcich a porušujú prísne predpisy železníc.

19 – 20. 9. 2011 po sebe nasledujúce dni, zase tri osoby vošli do obchodu COOP Jednota Supermarket , kde jeden z nich mal za opaskom zbraň. Týmto spôsobil rozruch medzi personálom. Zbrane v legálnej držbe majú byť schované na neviditeľnom mieste, aby nevzbudzovali strach u iných ľudí, zrejme páni zabudli na zákon o zbraniach a strelive.

8.9. 2011 rómsky občan Július B. suverejne nahlásil na obecnom úrade, že jeho manželke odrezal hlavu jeho syn. Do tohoto prípadu bola zapojená aj štátna polícia, lebo túto osobu príslušníci nevedeli nájsť, takže sa po nej začalo pátranie. Veď napokon rómsky občan nahlásil vraždu. Našťastie sa jeho slová nepotvrdili. Táto osoba sa našla v inej dedine, odcestovaná za svojou rodinou.

12.9. 2011 mladý róm asi nemal financie na zaplatenie alk. nápoja, preto sa rozhodol 7 dcl. Karpatského Brandy schovať do vrecka nohavíc a s lupom vybehnúť strmhlav z obchodu. Predavačky ho sledovali a pri pulte zastavili, no on sa im vytrhol a utekal von z predajne. OP ho dolapila, jednalo sa o mladého chlapca, ktorý už medzičasom alkohol vypil s priateľmi. Za svoj čin musel pykať a odcudzený alkohol v predajni uhradiť.

V mesiaci október sme dočasne prišli o jedného nášho občana, ktorí si svoj trest išiel odsedieť za mreže.

Iste si občania všimli, že v centre obce máme novú pokrývku asfaltu a došlo aj k organizačnej zmene, preto OP. vyzýva majiteľov – vodičov nákladných áut, hlavne kamióny s prívesom a návesom aby nevchádzali do kruhového objazdu okolo kostola, lebo svojimi návesmi poškodzujú obrubník, vylamujú tieto zo svojich miest. Vozovka sa na spomínanom objazde značne zúžila a neumožňuje dostatočnú šírku pre vybočenie z objazdu pre tieto dlhé prípojné vozidlá. V krátkej dobe budú umiestnené dopravné značky zakazujúce vjazd týchto vozidiel do centra obce.