Výňatok z najzaujímavejších prípadov za obdobie November – December 2011

Obecná polícia ani v uplynulých mesiacoch nesedela so založenými rukami.
12.11. 2011 vo večerných hodinách cca. o 21.15 hod., hliadka dostala oznámenie o požiari v dome na Kukučínovej ulici. Po okamžitom výjazde príslušníkov OcP. čakala husto zadymená pivnica rodinného domu a plynový kotol v plameňoch. Našťastie sa oheň podarilo veľmi rýchlo uhasiť pootočením uzáveru plynu pri dome. K väčším škodám nedošlo.

18.11. 2011 vandali pri Námestí sv. Štefana hodili kamennú dlaždicu do okna zaparkovaného autobusu, čím spoločnosti SAD-NZ spôsobil škodu vo výške 200eur. Po páchateľovi OcP. pátra.

7.12. 2011 OcP. mala aj jeden zo smutnejších prípadov, ktorý sa chvalabohu vyskytuje len zriedkavo. OcP. dňa 07.12. 2011 v čase o 15.00 hod musela vykonať násilné otvoreniu bytu na Bratislavskej ceste, kde bolo dôvodné podozrenie, že v dome ostalo zle alebo došlo k úmrtiu staršieho pána, nakoľko ho susedia nevideli viac dní vychádzať z domu. Pri otvorení bytu sa obavy dosvedčili. OcP staršieho pána BŠ. našla na zemi ležať bez známok života. V dome vznikol aj menší požiar a zrejme starší pán sa zadusil vo svojom dome (ale príčinu smrti pozná len súdny lekár – patológ)

8.12 .2011 Príslušníci dostali oznámenie, že na Železničnej ulici, 24 ročný R.L mačetou ohrozuje ostatných členov svojej rodiny. Oháňal sa voči ním s dlhou mačetou a vyhrážal sa zabitím. Občan bol duševne chorí. Bol vykázaný z tejto rodiny, nakoľko tam nemal TP. a do opatery ho zobral jeho známi a odborný lekár.

9.12. 2011 na Železničnej ceste boli prichytený štyria mladiství, ktorý po ceste domov odtrhávali drevené laty oplotenia. Pri predvedení sa z nich dvaja priznali, že oplotenie poškodzovali oni. Vzniknutú škodu (33 eur) museli zaplatiť a plot opraviť rodičia týchto 16 ročných detí.

18.12. 2011 na Novozámockej ceste dvaja páchatelia vo večerných hodinách v čase asi o17.00 hod., preskočili do dvora predajne EDEN a zo zadnej časti dvora odcudzili 2 vianočné stromčeky normandskej jedle a stojan na stromčeky. Napodiv tomu, že dvor a predajňu strážil pes nemeckého ovčiaka mohutného vzrastu. Svojím činom tak spôsobili škodu majiteľke (230 eur) a dopustili sa trestného činu. OcP. sa podarilo odhaliť dvoch 17 ročných páchateľov BF. a HD, ktorí tieto stromčeky speňažili odpredaním.

25.12. 2011 na štedrý deň OcP. pomáhala rodine, ktorej 72 ročná matka a babička sa nevrátila z rannej omše do teplúčka domova svojej rodiny. Bola to staršia pani ,ktorá k nám pricestovala z iného mesta za svojou rodinou, v kruhu ktorej chcela prežívať pokojnú atmosféru Vianoc. Staršia pani sa ráno o 08.30 hod pešo vybrala na bohuvďaky do miestneho kostola, ale cestu späť k rodinke už nenašla. Keďže táto staršia pani ani o 11.00 hod domov neprišla, rodina
začínala mať obavy.

Po oznámení nezvestnosti tejto pani, OcP spolu s rodinou začala pátrať po staršej pani. Chválabohu sa ju podarilo nájsť. Našla ju práve jej rodina na opačnom konci dediny. Takže našťastie všetko dopadlo dobre.  Myslím si, že v tú chvíľu to bol najkrajší darček ktorí rodinka v ten deň dostala. No aj takéto srdcervúce prípady sa občas stávajú naším príslušníkom OcP.

26.12. 2011 v skorých ranných hodinách o 02.10 hod. sa stala dopravná nehoda na Bratislavskej ceste, kde mladý vodič (21 r., občan našej obce) motorového vozidla Opel Vectra, smerom od benzínovej čerpačky na bratislavskej ceste, zrejme vo veľkej rýchlosti v pravotočivej zákrute dostal šmyk a vybehol so svojej dráhy do protismeru. Na opačnej strane vozovky narazil do stĺpu verejného osvetlenia a odtiaľ vletel do záhrady pani VJ. Vodič ako i spolujazdci z miesta činu ušli. Ale svoje vozidlo s ŠPZ a vypadané osobné doklady spolujazdcov v interiéri nechali na mieste. Práve preto nebolo ťažké polícii vypátrať páchateľa a prísediacich vo vozidle. Páchateľa neminula mastná pokuta a a prišiel o svoj vodičský preukaz. Svojou nerozvážnou jazdou ohrozil seba aj spolujazdcov. Spôsobil sebe i obci škodu na majetku.